No:027/20, Xarici İşlər naziri Elmar Məmmədyarov Macarıstan Xarici İşlər və Ticarət naziri Peter Siyarto ilə görüşüb
Vyanada keçirilən Nüvə Təhlükəsizliyi üzrə Beynəlxalq Konfransda iştirakı çərçivəsində Xarici İşlər naziri Elmar Məmədyarov Macarıstandan olan həmkarı Peter Siyarto ilə görüşüb.
Nazirlər iki ölkə arasındakı əməkdaşlıq məsələlərini, o cümlədən iqtisadi, enerji, kənd təsərrüfatı və digər sahələrdə  qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.
Azərbaycanın NATO ilə tərəfdaşlıq məsələlərinə toxunan tərəflər, bu xüsusda Macarıstanın  Azərbaycandakı Səfirliyinin əlaqələndirici vəzifələrini yerinə yetirdiyini məmnunluqla qeyd ediblər. Macarıstan naziri, bu xüsusda Əlaqələndirici Səfirlik qismində fəaliyyətlərini davam etdirəcəklərini vurğulayıb.
Görüş zamanı Nazirlər, həmçinin beynəlxalq gündəlikdə duran məsələlər, o cümlədən regional təhlükəsizlik məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:027/20, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary, Péter Szijjártó
11 February 2020 04:02
On the sidelines of the International Conference on Nuclear Security in Vienna Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a meeting with his Hungarian colleague Mr. Péter Szijjártó.
The Ministers discussed the bilateral cooperation issues, including the development of mutually beneficial cooperation in economic, energy, agriculture and other spheres.
Touching upon the partnership of Azerbaijan with NATO, the sides noted with satisfaction the activities of the Embassy of Hungary in Azerbaijan as a Contact point Embassy. Hungarian Minister underlined that they will continue their activities as Contact point Embassy in Azerbaijan.
At the meeting, the Ministers also exchanged their views on the topics of international agenda, including the regional security issues.