No:024/24, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Venesuela xarici işlər naziri ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
19 yanvar 2024-cü il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Qoşulmama Hərəkatının (QH) Dövlət və Hökumət başçılarının 19-cu Zirvə Toplantısında iştirakı çərçivəsində Venesuela Bolivar Respublikasının xarici işlər üzrə xalq hakimiyyəti naziri İvan Xil Pinto ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan və Venesuela arasında humanitar, mədəniyyət və digər sahələrdə əməkdaşlıq gündəliyi, habelə ikitərəfli və çoxtərəfli müstəvilərdə təmaslar müzakirə edilib.
Azərbaycan Respublikası və Venesuela Bolivar Respublikası arasında aktiv ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyindən söz açan nazirlər, iki ölkə arasında bütün sahələrdə, o cümlədən təhsil, turizm və s. əməkdaşlıq imkanlarının genişlənməsi perspektivlərinin mövcudluğunu vurğulayıblar.
Görüş zamanı həmçinin Azərbaycan və Venesuela arasında münasibətlər üçün ölkələrin xarici siyasət qurumları arasında keçirilən siyasi məsləhətləşmələrin vacibliyi qeyd edilib, növbəti siyasi məsləhətləşmələr haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:024/24, Press release on the meeting of Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Venezuela
19 January 2024 21:56
On 19 January 2024, within the framework of his participation in the 19th Summit Meeting of the Heads of State and Government of the Non-Aligned Movement (NAM), the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov met with the Minister of People’s Power for Foreign Affairs of the Bolivarian Republic of Venezuela, Yván Gil Pinto.
During the meeting, the cooperation agenda between Azerbaijan and Venezuela in the humanitarian, cultural and other fields, as well as contacts on bilateral and multilateral levels, were discussed.
Referring to the active bilateral cooperation agenda between the Republic of Azerbaijan and the Bolivarian Republic of Venezuela, the ministers emphasized that there are prospects for expanding cooperation opportunities between the two countries in all fields, including education, tourism and other areas.
During the meeting, the importance of political consultations held between the foreign policy institutions of the countries for relations between Azerbaijan and Venezuela was also noted, and views were exchanged on the next political consultations.