No:019/24, Xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədovun MDB Baş katibinin birinci müavini Leonid Anfimovla görüşünə dair mətbuat məlumatı
19 yanvar 2024 17:20
18 yanvar tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Elnur Məmmədov 2024-cü il 7 fevral tarixində keçiriləcək növbədənkənar Azərbaycan Respublikası Prezidenti seçkilərini müşahidə etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan Müstəqil Dövlətlər Birliyinin (MDB) Baş katibinin birinci müavini Leonid Anfimovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Nazir müavini E.Məmmədov qarşıdakı seçkilərin Azərbaycanın bütün ərazilərində suverenliyi bərpa etdikdən sonra keçirilməsinin vacib tarixi-siyasi hadisə olduğunu vurğulayaraq, seçkilərin azad, ədalətli və şəffaf keçirilməsi üçün görülən tədbirlər, o cümlədən bu prosesdə beynəlxalq müşahidəçilərin iştirakı, xaricdə yaşayan və ya müvəqqəti olaraq xarici ölkədə olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarının seçki hüququnun təmin edilməsi ilə bağlı atılan addımlar barədə ətraflı məlumat verib.
MDB Baş katibinin birinci müavini Leonid Anfimov qarşıdakı Prezident seçkilərinin Azərbaycan xalqı üçün mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib, seçkilər ilə əlaqədar MDB müşahidə missiyasının fəaliyyəti haqqında məlumat verib və hazırkı prosesin təşkilatın Azərbaycanda müşahidə etdiyi 11-ci seçki olduğunu diqqətə çatdırıb.
Görüşdə həmçinin tərəflər qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:019/24, Press release on the meeting of Deputy Minister of Foreign Affairs Elnur Mammadov with the First Deputy Secretary General of the CIS, Leonid Anfimov
19 January 2024 17:20
On 18 January, the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Elnur Mammadov, met with the delegation led by the First Deputy Secretary General of the Commonwealth of Independent States (CIS), Leonid Anfimov, who is on a visit to our country to observe the extraordinary Presidential elections of the Republic of Azerbaijan to be held on 7 February 2024.
Deputy Minister E. Mammadov emphasized that the holding of the upcoming elections after the restoration of sovereignty over all territories of Azerbaijan is an important historical and political event, and provided detailed information on the measures taken to ensure that the elections are held in a free, fair and transparent manner, including the participation of international observers in this process, as well as the steps taken to ensure the electoral rights of citizens of the Republic of Azerbaijan residing abroad or temporarily staying in foreign countries.
The First Deputy Secretary General of the CIS, Leonid Anfimov, noted that the upcoming Presidential elections are of great importance for the people of Azerbaijan, provided information on the activities of the CIS observation mission related to the elections, and brought to attention that the current process is the 11th election observed by the organization in Azerbaijan.