No:016/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Finlandiyanın xarici işlər naziri Pekka Olavi Haavisto ilə telefon danışığına dair məlumatı
2021-ci ilin 15 yanvar tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Finlandiya xarici işlər naziri Pekka Olavi Haavisto ilə telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov bölgədə mövcud olan son vəziyyət barədə finlandiyalı həmkarını məlumatlandırıb.
Nazirlər, 10 noyabr 2020-ci il tarixli üçtərəfli bəyanatın icrası, eləcə də 11 yanvar 2021-ci il tarixində imzalanmış birgə bəyanat ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:016/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Pekka Olavi Haavisto, the Minister of Foreign Affairs of Finland
On January 15, 2021, a telephone conversation took place between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Pekka Olavi Haavisto, the Minister of Foreign Affairs of Finland.
Minister Jeyhun Bayramov briefed his Finnish counterpart on the latest situation in the region.
The Ministries exchanged views on the implementation of the trilateral statement of November 10, 2020, as well as the issues related to the joint statement signed on January 11, 2021.