No:007/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
11 yanvar 2023 15:30
11 yanvar 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Xarici işlər nazirləri Azərbaycanla Türkiyə arasında ikitərəfli və regional əməkdaşlıq gündəliyinin aktual məsələlərini müzakirə ediblər.
Nazirlər həmçinin çoxtərəfli platformalarda əməkdaşlıq, habelə qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:007/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
11 January 2023 15:30
On 11 January 2023, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu held a telephone conversation.
The Ministers of Foreign Affairs discussed current issues on the agenda of bilateral and regional cooperation between Azerbaijan and Türkiye.
The Ministers also conducted an exchange of views on cooperation on multilateral platforms, as well as other issues of mutual interest.