No: 129/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Etnik Anlaşma Fondunun prezidenti ravvin Mark Şnayeri qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 4-cü Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumu çərçivəsində Etnik Anlaşma Fondunun prezidenti ravin Mark Şnayeri qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan-ABŞ və Azərbaycan-İsrail münasibətlərinın hazırkı vəziyyəti, habelə ABŞ-dakı yəhudi icması ilə ölkəmiz arasında qurulmuş uğurlu əməkdaşlıq məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Mark Şnayer Azərbaycanda tarixən mövcud olan dini dözümlülüyü yüksək qiymətləndirdi və yəhudilərin burada özlərini rahat və təhlükəsiz hiss etdiyini diqqətə çatdırdı. O, həmçinin mədəniyyətlərarası və dinlərarası dialoqın təşviqində Azərbaycanın rolunu xüsusi vurğuladı.
Görüşdə, həmçinin, ölkələr arasında əməkdaşlığı inkişaf etdirmək üçün icmalararası əlaqələrin gücləndirilməsinin vacibliyi qeyd edildi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received rabbi Mark Shnayer, President of Ethnic Understanding Fund on the sidelines of the 4th World Forum on Intercultural Dialogue.
At the meeting, they exchanged views on the current level of Azerbaijan United States of America and Azerbaijan-Israel relations as well as successful cooperation between our country and Jewish community in the USA.
Mark Shnayer highly appreciated historical tolerance in Azerbaijan and underlined that the Jews feel themselves convenient and safe here. He also stressed special role of Azerbaijan in promoting of intercultural and interreligious dialogue.
During the meeting, the sides noted the importance of strengthining of inter-community relations for the development of cooperation between the two countries.