Mətbuat şərhi 06 may 2017
No: 127/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının Kabinet rəhbəri Mario Lubetkini qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 4-cü Ümumdünya Mədəniyyətlərarası Dialoq Forumu çərçivəsində BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının Kabinet rəhbəri Mario Lubetkini qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycanla FAO arasında qurulmuş əməkdaşlıq təqdir edildi və təşkilatın ölkəmizdə həyata keçirdiyi layihələr və onların nəticələri müzakirə edildi.
Görüşdə, həmçinin, Bakı prosesinin əhəmiyyəti qeyd olundu və bu vacib platformanın davamı kimi keçiriləcək tədbirlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Tərəflər dünyada sülh və stabilliyə nail olmaq üçün dialoqun əhəmiyyətini və beynəlxalq təşkilatların rolunu xüsusi vurğuladılar.

Press release 06 May 2017 03:12
No: 127/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Mario Lubetkin, head of cabinet of the UN Food and Agriculture Organisation (FAO)
06 May 2017 03:12
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Mario Lubetkin, head of cabinet of the UN Food and Agriculture Organisation(FAO) on the sidelines of the 4th World Forum on Intercultural Dialogue.
During the meeting, the cooperetion between Azerbaijan and FAO was commended and the projects implemented by FAO in Azerbaijan, and their practical results were discussed.
At the meeting, they also stressed the importance of Baku Process and to this end had an exchange of views on the follow-up events within this important platform.
They emphasized the importance of dialogue and role of international organisations for achieving peace and stability in the world.