No: 101/17, Azərbaycan və Fələstin xarici işlər nazirləri arasında diplomatik münasibətlərin 25 illiyi ilə bağlı təbrik məktubu mübadiləsi həyata keçirilib
19 aprel 2017 03:24
Azərbaycan Respublikası və Fələstin Dövləti arasında diplomatik münasibətlərin qurulmasının 25 illiyi münasibətilə iki ölkənin xarici işlər nazirləri arasında təbrik məktubu mübadiləsi həyata keçirilib.
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov həmkarına ünvanladığı məktubunda ötən 25 il ərzində ikitərəfli və beynəlxalq təşkilatlar, xüsusilə İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı (İƏT) çərçivəsində hökumətlərimiz tərəfindən həyata keçirilən səmərəli əməkdaşlığın iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafına təkan verdiyini vurğulayıb.
Nazir Elmar Məmmədyarov İƏT və Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində əməkdaşlığın bundan sonra da davam etdiriləcəyinə əminliyini ifadə edərək, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində Ermənistan Respublikasının Azərbaycan Respublikasına qarşı hərbi təcavüzünü pisləyən, habelə ölkəmizin ərazi bütövlüyü və suverenliyini dəstəkləyən qətnamələrin qəbul edilməsində dost Fələstin Dövlətinin Azərbaycanın mövqeyini dəstəkləməsini minnətdarlıq hissi ilə qeyd edib və bu dəstəyin bundan sonra da davam etdiriləcəyinə ümidvar olduğunu bildirib.
Fələstin Dövlətinin xarici işlər naziri Riyad Əl-Maliki Elmar Məmmədyarova ünvanladığı məktubunda ötən 25 ildə Azərbaycan və Fələstinin qarşılıqlı hörmət və dəstəyə əsaslanan dərin dostluq əlaqələri qurduğunu qeyd edib.
Nazir Riyad Əl-Maliki iki ölkə arasında mövcud dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin gələcəkdə daha da güclənəcəyinə ümidvar olduğunu vurğulayıb.

No: 101/17, Foreign Ministers of Azerbaijan and Palestine had an exchange of congratulatory letters on the 25th anniversary of diplomatic relations between the two countries
19 April 2017 03:24
Foreign Minister of the Republic of Azerbaijan and Foreign Minister of the State of Palestine had an exchange of congratulatory letters on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries.
In the letter addressed to his counterpart Foreign Minister Elmar Mammadyarov stated that effective bilateral cooperation between our governments, as well as within the international organizations, in particular Organization of Islamic Cooperation (OIC) gave an impetus to the development of relations between the two countries over the past 25 years.
Minister Elmar Mammadyarov expressing his conviction to further continue the cooperation within the OIC and the Non-Aligned Movement, appreciated Palestine’s support to the position of Azerbaijan and the resolutions condemning military aggression by the Republic of Armenia against the Republic of Azerbaijan, as well as supporting territorial integrity and sovereignty of our country within the international organizations and expressed his hope for further support.
In his letter addressed to Elmar Mammadyarov Foreign Minister of the State of Palestine Riad Malki noted that over the past 25 years Palestine and Azerbaijan have shared a deep bond of friendship built on mutual respect and support for one another.
Minister Riad Malki expressed his hope that the ties of friendship and cooperation between the two countries will be further strengthened and deepened in the years ahead.