Mətbuat şərhi 28 sentyabr 2016 22:37
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Pakistanın Federal müdafiə sənayesi naziri Rana Tanvir Hussainin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
28 sentyabr 2016 22:37
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Pakistan İslam Respublikasının Federal müdafiə sənayesi naziri Rana Tanvir Hussainin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Rana Tanvir Hussain “ADEX 2016” ikinci Azərbaycan Beynəlxalq müdafiə sərgisində iştirak etmək üçün ölkəmizə səfərindən məmnunluğunu ifadə etdi və bu sərginin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu vurğuladı. Pakistanın Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həllində Azərbaycanın ədalətli və haqlı mövqeyini qəti və prinsipial şəkildə dəstəklədiyini bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Pakistanın bu mövqeyinin yüksək qiymətləndirildiyini və yaxın zamanda Pakistanın Baş nazirinin Azərbaycana planlaşdırılan səfərinin ikitərəfli əlaqələrin inkişafına mühüm töhfə verəcəyini qeyd etdi.
Görüşdə Azərbaycan və Pakistan arasında ikitərəfli siyasi əlaqələrin yüksək səviyyədə inkişaf etdiyi vurğulandı və digər sahələrdə olduğu kimi, müdafiə və hərbi sənaye sahəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi üçün əlverişli imkanların mövcudluğu qeyd olundu. Özəl sektor, əczaçılıq, toxuculuq, kənd təsərrüfatı və digər sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi və birgə səylərlə iki ölkə arasında ticarət dövriyyəsinin artırılmasının vacibliyi vurğulandı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation led by Rana Tanveer Hussain, Federal Minister for Defence Production of Pakistan
28 September 2016 22:37
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation led by Rana Tanveer Hussain, Federal Minister for Defence Production of the Islamic Republic of Pakistan.
Rana Tanveer Hussain expressed that he is pleased to visit our country to attend “ADEX 2016”, the 2ndAzerbaijan International Defence Exhibition and mentioned the high level organization of the exhibition. He stressed the firm and principal support of Pakistan to the fair position of Azerbaijan over the Armenia-Azerbaijan conflict.
Minister Elmar Mammadyarov highly appreciated this position of Pakistan and noted that the planned visit of Muhammad Nawaz Sharif, Prime Minister of Pakistan to Azerbaijan will make an important contribution to the development of bilateral relations.
At the meeting a high level development of bilateral political relations between Azerbaijan and Pakistan was underlined and as in other fields, favorable opportunities for strengthening the cooperation in defence and military industry were mentioned. Through joint efforts enhancement of cooperation in private sector, pharmacology, textile, agriculture and other fields, as well as the importance of increasing trade turnover was stressed.