Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belçikanın ölkəmizə yeni təyin olunmuş səfiri Bert Şufsu qəbul edib
06 avqust 2016 02:55
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Belçika Krallığının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Bert Şufsu qəbul edib.
Elmar Məmmədyarov səfir Bert Şufsu Azərbaycana səfir təyin olunması münasibətilə təbrik etdi və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı. Səfir etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Görüşdə Azərbaycan və Belçika arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişaf səviyyəsindən məmnunluq ifadə olundu, Azərbaycan və Avropa İttifaqı arasında münasibətlərin inkişafı barədə fikir mübadiləsi aparıldı.

Press release 06 August 2016 02:55
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Bert Schoofs, the newly appointed Ambassador of Belgium to Azerbaijan
06 August 2016 02:55
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Bert Schoofs, the newly appointed Ambassador of the Kingdom of Belgium to the Republic of Azerbaijan.
Minister Elmar Mammadyarov congratulated Ambassador Bert Schoofs on being appointed as an Ambassador to Azerbaijan and wished him success in his future activities. Ambassador presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
At the meeting, they commended the level of development of bilateral relations, discussed the development of Azerbaijan-EU relations and exchanged their views on other issues of mutual interest.