Mətbuat şərhi 22 sentyabr 2016 22:30
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 71-ci sessiyasında iştirakı çərçivəsində ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşüb.
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 71-ci sessiyasında iştirakı çərçivəsində ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri İqor Popov (Rusiya Federasiyası), Ceyms Uorlik (ABŞ) və Pyer Andrio (Fransa) görüşüb. Görüşdə ATƏT-in Fəaliyyətdə olan Sədrinin şəxsi nümayəndə Anjey Kasprşik də iştirak edib.
Görüşdə sülh prosesinin sürətləndirilməsi və danışıqlarda əsaslı nəticələrin əldə olunması ətrafında müzakirələr aparılıb.
Elmar Məmmədyarov Ermənistanın son təxribat əməllərinin, o cümlədən Azərbaycanın işğal olunmuş Ağdam rayonunda həyata keçirdiyi canlı atəş hazırlığı məşq və təlimlərinin danışıqlar prosesini pozmaq məqsədi daşıdığını bildirdi.

Press release 22 September 2016 22:30
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the OSCE Minsk Group co-chairs on the sidelines of UN General Assembly 71st session.
Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a meeting with the OSCE Minsk Group Co-Chairs, Igor Popov of Russian Federation, James Warlick of the United States of America, and Pierre Andrieu of France on the sidelines of UN General Assembly 71st session. The Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk also participated in the summit.
At the meeting the discussion was around how to accelerate the peace process and to reach tangible results on the talks.
Elmar Mammadyarov noted that the recent provocations of Armenia, including the live fire trainings and drills in the occupied Aghdam region of Azerbaijan aimed at undermining the negotiation process.