Mətbuat şərhi 22 sentyabr 2016 22:00
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 71-ci sessiyasında iştirakı çərçivəsində Xorvatiyanın xarici işlər naziri Miro Kovaç ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan-Xorvatiya əlaqələrinin hazırkı vəziyyəti və inkişaf etdirilməsi yolları, iqtisadiyyat, turizm, enerji, mədəniyyət və humanitar sahədə əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparıldı. İki ölkə arasında siyasi dialoqun mövcud səviyyəsindən məmnunluq ifadə olundu.
Tərəflər birgə səylər və biznes dairələri arasında əlaqələrin təşviq edilməsi ilə ölkələrimiz arasında ticarət dövriyyəsinin artırılmasının əhəmiyyətini vurğuladılar.
Nazirlər həmçinin, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq, müqavilə-hüquq bazasının genişləndirilməsi və qarşılıqlı maraq doğuran beynəlxalq məsələlər ətrafında müzakirələr apardılar.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Miro Kovac, Minister of Foreign Affairs of Croatia
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Miro Kovac, Minister of Foreign Affairs of Croatia on the sidelines of the 71st Session of the UN General Assembly.
At the meeting, the sides exchanged views on the current status and ways of development of Azerbaijan-Croatia relations, cooperation in the fields of economy, tourism, energy, culture and humanitarian affairs. They expressed satisfaction with the current level of political dialogue between the two countries.
The sides stressed the importance of increasing the trade turnover between our countries through joint effort by promoting ties between the business circles.
The ministers also discussed the cooperation within international organizations, further development of bilateral legal-treaty base and the international issues of mutual concern.