Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Norveçin xarici işlər naziri Borge Brende ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 71-ci sessiyası çərçivəsində Norveç Krallığının xarici işlər naziri Borge Brende ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycan-Norveç əlaqələrinin hazırkı vəziyyəti və inkişaf etdirilməsi yolları, iqtisadiyyat və enerji sahəsində əməkdaşlıq, beynəlxalq və regional məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparıldı.
Norveçin xarici işlər naziri Borge Brende ölkəsinin Azərbaycanın Avro-Atlantika təsisatları ilə əməkdaşlığını dəstəklədiyini bildirdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli üzrə aparılan danışıqlar prosesinin mövcud vəziyyəti haqqında məlumat verərək, münaqişənin tezliklə həllinə nail olmaq üçün Azərbaycanın substantiv və nəticə yönümlü danışıqların tərəfdarı olduğunu vurğuladı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Borge Brende, Minister of Foreign Affairs of Norway
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Borge Brende, Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Norway on the sidelines of the 71st Session of the UN General Assembly.
At the meeting, the sides exchanged views on the current status and ways of development of Azerbaijan-Norway relations, cooperation in the fields of economy and energy, international and regional issues.
Norwegian Foreign Minister Borge Brende noted that his country supports the cooperation of Azerbaijan with Euro-Atlantic structures.
Minister Elmar Mammadyarov briefed his counterpart on the current negotiation process over the settlement of the Armenia-Azerbaijan conflict and emphasized that Azerbaijan has always supported substantive and result oriented negotiations to achieve the soonest resolution of the conflict.