Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-York şəhərində işgüzar səfərdədir
BMT Baş Məclisinin 71-ci sessiyasının ümumi müzakirələrində iştirak etmək üçün xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-York şəhərində işgüzar səfərdədir.
Səfər əsnasında xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun BMT Baş Məclisinin 71-ci sessiyasının ümumi müzakirələr hissəsində çıxışı, sessiya çərçivəsində keçiriləcək İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı Üzv Dövlətlərinin Xarici İşlər Nazirlərinin İllik Əlaqələndirmə görüşü, Nüvə Sınaqlarının Hərtərəfli Qadağan Olunması üzrə Müqavilə dövlətlərinin 8-ci Nazirlər toplantısı, Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin Xarici İşlər Nazirləri Şurasının qeyri-rəsmi iclası, Türk Şurası Xarici İşlər Nazirləri Şurasının qeyri-rəsmi iclası, BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının Nazirlər görüşü və digər toplantılarda iştirakı və çoxsaylı ikitərəfli görüşləri nəzərdə tutulub.

Press release 19 September 2016 22:01
Foreign Minister Elmar Mammadyarov is on a working visit in New York to take part at the general debates of the 71st Session of the UN General Assembly.
During the visit Minister Elmar Mammadyarov will deliver a speech in general debates of the 71st Session of the UN General Assembly and will take part at different conventions including Annual Coordination Meeting of the Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation Member States, 8th Ministerial meeting organized by the Friends of the Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty, Informal Meeting of the Council of Ministers of Foreign Affairs of the BSEC Member States, Informal Meeting of the Council of Ministers of Foreign Affairs of the Turkic Council, Ministerial Meeting of the UN Alliance of Civilizations (UNAOC) as well as will hold bilateral meetings in the framework of the Session.