Mətbuat şərhi 25 oktyabr 2016 21:51
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ölkəmizdə rəsmi səfərdə olan Xorvatiya Respublikasının Prezidenti xanım Kolinda Qrabar-Kitaroviç ilə görüşüb
25 oktyabr 2016 21:51
Prezident Kolinda Qrabar-Kitaroviç ölkəmizə səfərindən, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev ilə keçirdiyi görüşlərdən və ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın inkişafına dair apardığı hərtərəfli müzakirələrdən dərin məmnunluq hissi keçirdiyini bildirdi.
Görüş əsnasında Azərbaycan və Xorvatiya arasında ikitərəfli və çoxtərəfli əlaqələrin inkişafı, turizm, nəqliyyat, dinlər və mədəniyyətlərarası dialoqun təşviq edilməsi və digər sahələrdə əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov had an audience with H.E Mrs. Kolinda Grabar-Kitarovic, the President of the Republic of Croatia who is on an official visit in Azerbaijan
25 October 2016 21:51
President Kolinda Grabar-Kitarovic expressed her profound satisfaction with this visit, the meetings with H.E. Mr Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan and comprehensive discussions that she had on the development of cooperation between our countries.
At the meeting views were exchanged on the development of bilateral and multilateral relations, as well as the cooperation in the spheres of tourism, transport and the promotion of inter-religious and intercultural dialogue and others.