Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Pakistanlı həmkarına xəstəxanada törədilmiş terror aktı ilə əlaqədar başsağlığı məktubu göndərib
10 avqust 2016 01:36
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Pakistanın Bəlucistan əyalətinin mərkəzi Kvetta şəhərindəki xəstəxanada törədilmiş terror aktı ilə əlaqədar Pakistanlı həmkarı Sərtac Əzizə başsağlığı məktubu ünvanlayıb.
Məktubda Elmar Məmmədyarov çoxsaylı insan tələfatı ilə nəticələnən bu dəhşətli terror aktından dərin kədər hissi keçirildiyi bildirilib və terrorizmdən əziyyət çəkən dövlət kimi Azərbaycan Respublikasının terrorizmin bütün forma və təzahürlərini qəti şəkildə pislədiyini qeyd edib.
Elmar Məmmədyarov bu terror aktı nəticəsində həyatını itirənlərin ailələrinə və yaxınlarına, qardaş Pakistan xalqına dərin hüznlə baş sağlığı verib və yaralananların tezliklə şəfa tapmasını dilədiyini bildirib.

Press release 10 August 2016 01:36
Foreign Minister Elmar Mammadyarov addressed a letter of condolences to his Pakistani counterpart on the terror attack perpetrated in the Civil Hospital
10 August 2016 01:36
Foreign Minister Elmar Mammadyarov addressed a letter of condolences to his Pakistani counterpart Sartaj Aziz on the terror attack perpetrated in the Civil Hospital of Quetta.
In the letter the Minister noted: "We were deeply saddened by the news of heavy casualties and injuries as a result of a horrible terror attack perpetrated in the Civil Hospital of Quetta and the Republic of Azerbaijan as a country suffering from terrorism strongly condemns terrorism in all its forms and manifestations".
Minister Elmar Mammadyarov extended his deepest condolences to the families and loved ones of those who were killed and the whole people of Pakistan, and wish those injured the soonest recovery.