Mətbuat şərhi 06 fevral 2015
Ermənistanın xarici işlər naziri Eduard Nalbəndyanın açıqlamasına cavab olaraq, Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyevin şərhləri
Ermənistan rəhbərliyi nəhayət dərk etməlidir ki, beynəlxalq ictimaiyyətin və BMT Təhlükəsizlik Şurasının 822, 853, 874 və 884 saylı qətnamələrinin tələblərinə uyğun olaraq, yalnız Ermənistanın işğalçı silahlı qüvvələri işğal olunmuş Azərbaycan ərazilərindən çıxarıldıqdan sonra regionda sülh, təhlükəsizlik və sabitlik bərqərar oluna bilər. Mahiyyətsiz, boş və demaqoqiya xarakterli bəyanatlar vermək əvəzinə Ermənistan rəhbərliyi ilk növbədə ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri başda olmaqla, dünya ölkələrinin rəhbərlərinin israrlı çağırış və müraciətlərinə riayət edərək ən tez bir zamanda sülh sazişi üzərində danışıqlara başlamalıdır.

Press release 06 February 2015
Comments by Hikmat Hajiyev, Spokesperson of the Ministry of Foreign Affairs in response to the statement of the Foreign Minister of Armenia Eduard Nalbandian
The Armenian leadership should ultimately understand that only after the withdrawal of occupying forces of Armenia from the occupied territories of Azerbaijan as demanded by the international community and the UN Security Council resolutions 822, 853, 874 and 884 the peace, security and stability can be restored in the region.
Instead of making meaningless, empty and demagogic statements, the Armenian leadership should comply with the urge and call of the world leaders, first of all, OSCE Minsk Group Co-chairs, to start talks on peace agreement as soon as possible.