Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Hikmət Hacıyevin açıqlaması
Azərbaycan Respublikasının Qırğızıstan Respublikasındakı Səfirliyinin müdaxiləsi nəticəsində “O!” ticarət markası adı altında Qırğızıstan Respublikasında fəaliyyət göstərən “Nur Telecom” şirkətinin Azərbaycan Respublikasının işğal olunmuş ərazilərində qeyri-qanuni fəaliyyət göstərən “Karabakh Telecom” şirkəti ilə rouminq razılaşması dayandırılıb.
“Nur Telecom” şirkəti tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Qırğızıstan Respublikasındakı Səfirliyinə 20 yanvar 2015-ci il tarixində ünvanlanmış məktubda şirkətin internet saytında verilmiş düzgün olmayan məlumata görə təəssüf ifadə olunur və bunun aradan qaldırılması üçün 19 yanvar 2015-ci il tarixində şirkət tərəfindən təxirəsalınmaz tədbirlərin görüldüyü bildirilir.
Bu məsələdə fəal vətəndaş mövqeyi nümayiş etdirmiş Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı Azayev Vüsal Samidağa oğluna da öz təşəkkürümüzü bildiririk.
Azərbaycan Respublikasının Qırğızıstandakı Səfirliyinin müdaxiləsi nəticəsində 2013-cü ildə Qırğızıstanda fəaliyyət göstərən Megacom və BİTEL mobil operatorlarının da Azərbaycan Respublikasının işğal olunmuş ərazilərində qeyri-qanuni fəaliyyət göstərən “Karabakh Telecom” şirkəti ilə rouminq razılaşmaları dayandırılıb.

Press release 21 January 2015 04:48
As a result of intervention of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Kyrgyz Republic "Nur Telecom" company operating under the “O!” trade mark in Kyrgyz Republic suspended its roaming agreement with "Karabakh Telecom", which illegally operates in the occupied territories of Azerbaijan.
“Nur Telecom” company on its letter dated 20th January 2015 addressed to the Embassy of the Republic of Azerbaijan expresses its regret for incorrect information provided in the website of the company and adds that immediate measures were undertaken by the company to remove this incorrect information.
We would also like to extend our appreciation to Azayev Vüsal Samidağa oğlu, citizen of the Republic of Azerbaijan for his active civic position on this matter.
In 2013, at the intervention of the Embassy of the Republic of Azerbaijan roaming agreements of Megacom and BITEL telecom companies operating in Kyrgyz Republic with “Karabakh Telecom”, which illegally operates in the occupied territories of Azerbaijan were also suspended.