Mətbuat şərhi 13 dekabr 2016
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun Ermənistan tərəfinin Hamburq görüşü ilə əlaqədar açıqlamalarına münasibəti
Bu kimi açıqlamalar Ermənistanın münaqişənin həlli üzrə aparılan danışıqların və ATƏT Minsk Qrupunun həmsədrlərinin səylərinin pozulmasına yönəlmiş addımlarıdır.
Azərbaycan tərəfi ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin xarici işlər nazirlərinin son bəyanatında qeyd olunduğu kimi, həmsədrlərlə birlikdə münaqişənin substantiv danışıqlar yolu ilə həlli üzrə səylərini davam etdirəcəkdir.
Biz Ermənistan qoşunlarının Azərbaycanın işğal olunmuş ərazilərindən çıxarılması və Azərbaycanın beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri daxilində ərazi bütövlüyü və suverenliyinin təmin olunacağına əminik”.

Comments by Foreign Minister Elmar Mammadyarov in regards with the statements of Armenian side on Hamburg meetings
Such statements of Armenia are aimed at disrupting the negotiations on the settlement of Armenia-Azerbaijan Nagorno-Karabakh conflict as well as the efforts of the OSCE Minsk Group (MG) co-chairs.
As noted in the latest statement of Foreign Ministers of the OSCE MG co-chair countries, the Azerbaijani side will continue the efforts to resolve the conflict through substantive negotiations jointly with the co-chairs.
We remain assured that the armed forces of Armenia will be removed from the occupied territories of Azerbaijan and Azerbaijan’s territorial integrity and sovereignty will be restored within internationally recognized borders.