Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının Bakıda keçirilən VII Qlobal Forumu çərçivəsində Fransanın Avropa məsələləri üzrə dövlət katibi Harlem Desir ilə görüşüb
27 aprel 2016 03:10
Görüşdə ikitərəfli əlaqələrin müxtəlif sahələr üzrə inkişafına dair fikir mübadiləsi aparıldı. BMT-nin Sivilizasiyalar Alyansının Bakıda keçirilən VII Qlobal Forumunun əhəmiyyəti qeyd olundu.
Nazir Elmar Məmmədyarov 2 aprel tarixindən Ermənistan-Azərbaycan qoşunlarının təmas xəttində yaranan son gərginlik haqqında məlumat verərək, Ermənistanın atəşkəsi pozmaqda davam etdiyini və Ermənistan silahlı qüvvələrinin ağır atəş vasitələri ilə atəşkəsi pozması nəticəsində Tərtər rayonunda mülki obyektlərə ciddi ziyan dəydiyini bildirdi.
Elmar Məmmədyarov ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri tərəfindən Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli istiqamətində səylərin artıırlmasının vacibliyini qeyd edərək, münaqişənin həlli ilə bağlı Azərbaycanın nəticəyönümlü danışıqlara hazır olduğunu vurğuladı.

Minister of Foreign Affairs Elmar Mammadyarov met with Harlem Desir, Secretary of State for European Affairs of France on the sidelines of the 7th Global Forum of the United Nations Alliance of Civilizations (UNAOC) held in Baku
At the meeting, the sides exchanged their views on the development of bilateral relations in various fields. They noted the importance of the 7th Global Forum of the United Nations Alliance of Civilizations (UNAOC) held in Baku.
Informing about the latest escalation along the line of contact of the armed forces of Armenia and Azerbaijan since 2nd of April, Minister Elmar Mammadyarov mentioned that Armenia continues to violate the cease-fire with heavy weapons and as a result of which civilian objects in Tartar district were sustained serious damages.
Noting the importance of increasing the efforts by the Minsk Group co-chairs of OSCE on the resolution of the Armenian-Azerbaijani conflict, Elmar Mammadyarov underlined Azerbaijan’s readiness for the result oriented negotiations on the settlement of the conflict.