No:615/22, Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının keçmiş xarici işlər naziri Vladimir Norov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
31 dekabr 2022 15:10
31 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Özbəkistan Respublikasının keçmiş xarici işlər naziri Vladimir Norov arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov, Vladimir Norovun dost və qardaş Özbəkistanın xarici işlər naziri vəzifəsində çalışdığı müddətdə ölkələrimiz arasında yüksək səviyyəli əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi istiqamətində səylərini məmnunluqla vurğulayıb və qarşı tərəfə təşəkkürünü ifadə edib.

No:615/22, Press release on phone conversation between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and former Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan Vladimir Norov
On December 31, 2022, a phone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov, and the former Foreign Minister of the Republic of Uzbekistan Vladimir Norov.
Minister Jeyhun Bayramov emphasized with satisfaction the efforts of Vladimir Norov to further strengthen the high-level cooperation between the two countries during his tenure as Minister of Foreign Affairs of friendly and brotherly Uzbekistan and expressed his gratitude to his interlocutor.