No:584/22, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirinin müavini Fariz Rzayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Vaşinqtona səfəri barədə mətbuat məlumatı
14 dekabr 2022 23:22
11-13 dekabr 2022-ci il tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirinin müavini Fariz Rzayevın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Vaşinqtonda səfərdə olub.
Dekabrın  11-də nazir müavini Baltimor şəhərində təşkil olunmuş “Orta dəhliz: limanlar və hava daşımaları vasitəsilə iqtisadiyyatların birləşdirilməsi” (Middle corridor: connecting economies through ports and air freight  connectivity) adlı konfransda iştirak edib, ölkəmizin bu mühüm layihədə artan rolu haqqında danışıb.
12 dekabr tarixində nazir müavini Azərbaycan Respublikasının Vaşinqtondakı səfirliyində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş toplantıda iştirak edib, qonaqlar qarşısında dahi şəxsiyyət barədə öz fikirləri ilə bölüşüb.
Dekabrın 13-də nümayəndə heyətinin ABŞ Konqresi aparatının əməkdaşları ilə görüşü keçirilib. Görüş zamanı nazir müavini Cənubi Qafqazda gedən proseslər, Azərbaycan-Ermənistan arasında sülh sazişinin hazırlanması üzrə danışıqların gedişatı, regionda həyata keçirilən irimiqyaslı layihələr barədə ətraflı məlumat verib, qarşı tərəfinin çoxsaylı suallarını cavablandırıb.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti, həmçinin Konqresdə  ölkəmizlə sıx əməkdaşlıq edən konqresmen Stiv Şabotun təqaüdə çıxması münasibətilə təşkil olunmuş mərasimdə iştirak edib.

No:584/22, Press release on the visit of the delegation headed by the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Fariz Rzayev to Washington
14 December 2022 23:22
On December 11-13, 2022, the delegation headed by the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Fariz Rzayev visited Washington.
On December 11, the deputy minister took part in the conference "Middle corridor: connecting economies through ports and air freight connectivity" organized in Baltimore, and spoke about the growing role of our country in this important project.
On December 12, the Deputy Minister took part in the meeting dedicated to the Commemoration Day of the National Leader Heydar Aliyev at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Washington, and shared his thoughts about the great leader.
On December 13, the delegation met with the staff of the US Congress. During the meeting, the deputy minister gave detailed information about the processes in the South Caucasus, the progress of the negotiations on the preparation of the peace agreement between Azerbaijan and Armenia, the large-scale projects implemented in the region, and answered numerous questions of the opposite side.
Within the framework of the visit, the delegation also participated in the ceremony organized in the Congress on the occasion of the retirement of Congressman Steve Chabot, who closely cooperates with our country.