No:555/23, Nazir Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
28 sentyabr 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində beynəlxalq hava limanı yaxınlığında baş vermiş partlayış ilə əlaqədar qardaş Özbəkistan dövləti və xalqına öz başsağlığını çatdırıb, partlayış nəticəsində yaralananlara şəfa arzu edib.
Telefon danışığı zamanı həmçinin iki ölkə arasında mövcud ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyində duran məsələlər, habelə mövcud regional vəziyyət müzakirə olunub.
Nazir Baxtiyor Saidov, başsağlığı və dəstək mesajına görə təşəkkür edərək, bu dəstəyin ölkələrimiz arasındakı dostluq, qardaşlıq və həmrəyliyə əsaslanan münasibətlərin daha bir göstəricisi olduğunu diqqətə çatdırıb.

No:555/23, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov
28 September 2023 13:15
On 28 September 2023, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov.
Minister Jeyhun Bayramov conveyed his condolences to the brotherly state and people of Uzbekistan in connection with the explosion that occurred near the international airport in the city of Tashkent, the capital of Uzbekistan, and wished recovery to those injured as a result of the explosion.
During the telephone conversation, issues on the existing bilateral cooperation agenda between the two countries, as well as the current regional situation, were also discussed.
Minister Bakhtiyor Saidov thanked for the message of condolences and support, and stated that this support is another indication of the relations between our countries based on friendship, brotherhood and solidarity.