No:513/24, Nazir Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın xarici işlər naziri Maka Botçorişvili arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
26 dekabr 2024-cü il tarixində Gürcüstanın xarici işlər naziri Maka Botçorişvili Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova zəng vurub.
Nazir M.Botçorişvili 25 dekabr tarixində “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinə məxsus Bakı-Qroznı reysini yerinə yetirən sərnişin təyyarəsinin Aktauda qəzaya uğraması nəticəsində həlak olanların ailə üzvlərinə başsağlığı diləklərini çatdırıb, dost Azərbaycan xalqına səbr diləyib. Bu faciəvi gündə Gürcüstanın hər zaman Azərbaycanın yanında olduğu vurğulanıb.
Nazir Ceyhun Bayramov baş sağlığına, ölkəmiz və xalqımız üçün ağır bir gündə göstərilən dəstəyə görə dost Gürcüstan tərəfinə təşəkkür edib.

No:513/24, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Maka Botchorishvili, Minister of Foreign Affairs of Georgia
26 December 2024 14:35
On 26 December 2024, Maka Botchorishvili, Minister of Foreign Affairs of Georgia, made a phone call to Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov.
Minister M. Botchorishvili conveyed condolences to the family members of those who lost their lives as a result of the crash in Aktau on 25 December of the passenger aircraft belonging to “Azerbaijan Airlines” airline, operating the Baku–Grozny flight, and wished patience to the friendly people of Azerbaijan. It was emphasized that Georgia always stands by Azerbaijan on this tragic day.
Minister Jeyhun Bayramov thanked the friendly Georgian side for the condolences and for the support shown on a difficult day for our country and people.