No:431/22, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Monqolustanın, Suriyanın və Somalinin xarici işlər nazirləri ilə görüşlərinə dair məlumatı
Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 77-ci sessiyasının yüksək səviyyəli həftəsində iştirakı çərçivəsində Monqolustanın xarici işlər naziri Battsetseq Batmunx, Suriya Ərəb Respublikasının xarici işlər və xaricdə yaşayan suriyalılar üzrə naziri Fayssal Mekdad, Somalinin xarici işlər və beynəlxalq əməkdaşlıq naziri Abşir Omar Huruse ilə görüşlər keçirib.
Görüşlər zamanı tərəflər arasında Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində fəaliyyət və əməkdaşlıq, ikitərəfli münasibətlər və regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində sədrliyimiz dövründə ölkəmizin təşəbbüslərinə göstərilən dəstəyə görə minnətdarlığını bildirib və qarşıdan gələn planlar barədə həmkarlarını məlumatlandırıb.
Qarşı tərəf Azərbaycanla həm Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində, həm də ikitərəfli əsasda əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi niyyətində olduqlarını bildirdilər.

No:431/22, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meetings of Minister Jeyhun Bayramov with the foreign ministers of Mongolia, Syria and Somalia
22 September 2022 02:43
Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov, on the sidelines of the high-level week of the 77th session of the UN General Assembly in New York, held meetings with Minister of Foreign Affairs of Mongolia Battsetseg Batmunkh, Minister of Foreign Affairs and Expatriates of the Syrian Arab Republic Faisal Mikdad, Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of Somalia Abshir Omar Huruse.
During the meetings, the sides exchanged views on activities and cooperation within the framework of the Non-Aligned Movement, bilateral relations and regional issues.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude for the support given to the initiatives of our country during our chairmanship within the framework of the Non-Aligned Movement and informed his colleagues about the upcoming plans.
His counterparts expressed their intention to further expand cooperation with Azerbaijan in the framework of the Non-Aligned Movement, as well as on a bilateral basis.