No:391/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
11 oktyabr 2025 15:43
11 oktyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Pakistan İslam Respublikasının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Məhəmməd İshaq Dar arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı iki ölkə arasında mövcud və gələcək strateji tərəfdaşlıq əlaqələri, regional təhlükəsizlik, xüsusilə də Yaxın Şərqdə vəziyyət və Qəzzada atəşkəs barədə razılaşmadan irəli gələn məsələlər müzakirə olunub.

No:391/25, Press release on the telephone conversation between the Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Mohammad Ishaq Dar
11 October 2025 15:43
On 11 October 2025, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Deputy Prime Minister, Minister of Foreign Affairs of the Islamic Republic of Pakistan Mohammad Ishaq Dar.
During the telephone conversation, existing and future strategic partnership relations between the two countries, regional security, especially the situation in the Middle East and issues arising from the agreement on the ceasefire in Gaza were discussed.