No:380/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Kamerun xarici işlər naziri Löjön Mbella Mbella ilə görüşünə dair məlumatı
12 oktyabr 2021 18:17
12 Oktyabr 2021-ci il tarixində, Belqradda keçirilən Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyi ilə bağlı yüksək səviyyəli görüş çərçivəsində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Kamerun Respublikasının xarici işlər naziri Löjön Mbella Mbella ilə görüşüb.
Nazir Ceyhun Bayramovu Qoşulmama Hərəkatının 60 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbirin uğurla keçirilməsi münasibətilə təbrik edən Kamerun xarici işlər naziri, Azərbaycanın Qoşulmama Hərəkatının sədri kimi beynəlxalq əhəmiyyətli təşəbbüslərini və uğurlu fəaliyyətini məmnunluqla qeyd edib.
Görüşdə nazirlər ikitərəfli əlaqələr ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar, bu xüsusda siyasi məsləhətləşmələrin intensivləşməsinin vacibliyini qeyd ediblər.
Azərbaycan və Kamerun arasında iqtisadi əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf potensialı qeyd edilib.
Görüşdə tərəflər, eyni zamanda qarşılıqlı maraq doğuran beynəlxalq və regional məsələlərlə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

No:380/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of Cameroon Lejeune Mbella Mbella
12 October 2021 18:17
On October 12, 2021, on the sidelines of a high-level meeting dedicated to the 60th anniversary of the Non-Aligned Movement in Belgrade, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Cameroon Lejeune Mbella Mbella.
Congratulating Minister Jeyhun Bayramov on the successful holding of the Non-Aligned Movement's 60th-anniversary event, the Cameroonian Foreign Minister noted with satisfaction initiatives of international importance and successful activities of Azerbaijan as chairman of the Non-Aligned Movement.
During the meeting, the Ministers exchanged views on bilateral relations, noting the importance of intensifying political consultations in this regard.
The potential for the development of economic cooperation between Azerbaijan and Cameroon was noted.
At the meeting, the sides also exchanged views on international and regional issues of mutual interest.