Mətbuat şərhi 19 dekabr 2017
No:361/17, Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Rusiya Federasiyasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Vladimir Doroxini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib (AZ/RU)
Görüş zamanı Azərbaycan və Rusiya arasında münasibətlərin hazırkı səviyyəsindən, yüksək səviyyəli səfərlər mübadiləsindən məmnunluq ifadə olundu.
Səfir Doroxin fəaliyyət müddəti ərzində Azərbaycan və Rusiya arasında ikitərəfli münasibətlərin möhkəmləndirilməsi istiqamətində səylə çalışdığını bildirdi və ölkələr arasında münasibətlərin səmimi xarakterinin bundan sonra da davam etdiriləcəyinə, əldə olunmuş təcrübənin hər iki dövlət və xalqların maraqları naminə istifadə ediləcəyinə ümidvar olduğunu vurğuladı. V.Doroxin həmçinin Azərbaycanın sabitliyi və tərəqqisi istiqamətində Azərbaycan hökumətinə uğurlar arzuladı.
Nazir Elmar Məmmədyarov fəaliyyəti müddətində səfir Vladimir Doroxinin dövlətlər arasında münasibətlərin inkişafına töhfə verdiyini bildirərək, ona təşəkkür etdi və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

Press release 19 December 2017 04:02
No:361/17, Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Ambassador of the Russian Federation to the Republic of Azerbaijan Vladimir Dorokhin upon the termination of his diplomatic tenure
19 December 2017 04:02
During the meeting, the sides expressed satisfaction with the current level of relations and regular exchange of high-level visits between Azerbaijan and Russia.
Ambassador Dorokhin said that he did his best to contribute to strengthening of bilateral relations between Azerbaijan and Russia during his tenure and expressed his hope that the sincere character of the relations would continue and the gained practice would serve to the interests of both states and peoples. Vladimir Dorokhin wished success to the Government of Azerbaijan in its policy to further stability and progress of Azerbaijan.
Minister Elmar Mammadyarov thanked Ambassador Vladimir Dorokhin for his contributions to the development of relations between the two countries and wished him every success in his future endeavors.