No:344/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Kiprin xarici işlər naziri Konstantinos Kombos ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
20 avqust 2025 14:57
20 avqust 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Kiprin xarici işlər naziri Konstantinos Kombos arasında telefon danışığı aparılıb.
Kiprin xarici işlər naziri Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin ABŞ-yə səfəri zamanı keçirilmiş Zirvə görüşü çərçivəsində Azərbaycan-Ermənistan normallaşma prosesində nailiyyətlər münasibətilə təbriklərini çatdırıb.
Telefon danışığı zamanı, Kiprin 2026-cı ilin ilk yarısında Avropa İttifaqı Şurasına Prezidentliyi çərçivəsində planlar, habelə regional məsələlər müzakirə olunub. Kiprin Aİ sədrliyi dövründə bölgəmizdə sülh prosesinə töhfə verməyə hazır olduğu bildirilib.
Telefon danışığında həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

No:344/25, Press release on the telephone conversation between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of Cyprus Constantinos Kombos
20 August 2025 14:57
On 20 August 2025, a telephone conversation took place between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of Cyprus, Constantinos Kombos.
The Minister of Foreign Affairs of Cyprus conveyed his congratulations on the achievements in the Azerbaijan–Armenia normalization process within the framework of the Summit meeting held during the visit of the President of the Republic of Azerbaijan to the United States.
During the telephone conversation, plans within the framework of Cyprus’s Presidency of the Council of the European Union in the first half of 2026, as well as regional issues, were discussed. It was stated that Cyprus is ready to contribute to the peace process in our region during its EU Presidency.