No:273/25, Nazir Ceyhun Bayramovun Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin xarici işlər naziri Abdullah bin Zayed Əl Nəhyan ilə telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
23 iyun 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) xarici işlər naziri Abdullah bin Zayed Əl Nəhyan arasında telefon danışığı aparılıb.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycanla BƏƏ arasında tərəfdaşlıq, həm ikitərəfli, həm də beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri, habelə regional və beynəlxalq təhlükəsizlik vəziyyəti müzakirə olunub.
Tərəflər İsrail-İran toqquşması nəticəsində bölgədə yaranmış təhlükəsizlik vəziyyətindən ciddi şəkildə narahat olduqlarını bildirib, problemlərin diplomatik yollarla həllinin vacib olduğunu vurğulayıblar.

No:273/25, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the United Arab Emirates, Abdullah bin Zayed Al Nahyan
24 June 2025 17:09
On 23 June 2025, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the Minister of Foreign Affairs of the United Arab Emirates (UAE), Abdullah bin Zayed Al Nahyan.
During the telephone conversation, partnership between Azerbaijan and the UAE, issues of cooperation both bilaterally and within the framework of international organizations, as well as the regional and international security situation were discussed.
The sides expressed serious concern over the security situation in the region resulting from the Israel-Iran confrontation and emphasized the importance of resolving the issues through diplomatic means.