Mətbuat şərhi 01 sentyabr 2017 03:27
No:229/17, 6 sentyabr 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində Azərbaycan-Gürcüstan-Türkiyə xarici işlər nazirlərinin altıncı üçtərəfli görüşü keçiriləcək
01 sentyabr 2017 03:27
6 sentyabr 2017-ci il tarixində Bakı şəhərində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov, Gürcüstanın Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Mixeil Canelidze və Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlunun iştirakı ilə Azərbaycan-Gürcüstan-Türkiyə xarici işlər nazirlərinin altıncı üçtərəfli görüşü keçiriləcək.
Azərbaycan-Gürcüstan-Türkiyə formatında xarici işlər nazirləri səviyyəsində birinci üçtərəfli görüş 8 iyun 2012-ci ildə Trabzonda keçirilib.
28 mart 2013-cı ildə Batumidə adıçəkilən formatda keçirilən ikinci görüşün yekunlarına əsasən 2013-2015-ci illər üçün nəzərdə tutulmuş Üçtərəfli Sahəvi Əməkdaşlıq üzrə Fəaliyyət Planı qəbul olunub.
19 fevral 2014-cü ildə Gəncə şəhərində hər üç ölkənin xarici işlər nazirlərinin üçüncü görüşü baş tutub. Bunun ardınca həmin ilin 10 dekabr tarixində Qarsda, 19 fevral 2016-cı ildə isə Tbilisidə müvafiq olaraq dördüncü və beşinci üçtərəfli formatda görüşlər keçirilib.

No:229/17, Foreign Ministers of the Republic of Azerbaijan, Georgia and Republic of Türkiye will hold the sixth trilateral meeting in Baku on 6 September 2017
01 September 2017 03:27
Foreign Ministers of the Republic of Azerbaijan, Georgia and Republic of Türkiye will hold the sixth trilateral meeting in Baku with participation of Elmar Mammadyarov, Mikheil Janelidze and Mevlüt Çavuşoğlu on 6 September 2017.
The first trilateral meeting of Azerbaijan - Georgia - Türkiye at the level of Foreign Ministers was held in Trabzon on 8 June, 2012.
As an outcome of the second Batumi meeting on March 28, 2013 the “Trilateral Sectoral Cooperation Action Plan for 2013-2015” was adopted.
The third trilateral meeting of Foreign Ministers was held in Ganja on 19 February, 2014. Following Ganja meeting the same year was held fourth trilateral meeting in Gars on 10 December and fifth meeting at the same format took place in Tbilisi on 19 February, 2016.