No:203/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
12 aprel 2023 14:30
12 aprel tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı Türkiyənin xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu 11 aprel tarixində Ermənistanın təxribatları nəticəsində Azərbaycanın hərbçilərinin həlak olması ilə bağlı başsağlığı diləklərini çatdırıb.
Nazir Çavuşoğlu Türkiyənin hər zaman Azərbaycanın yanında olduğunu vurğulayıb.
Telefon danışığı zamanı tərəflər həmçinin Azərbaycanla Türkiyə arasında gündəlikdə duran ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq məsələlərini, habelə mövc ud regional vəziyyəti müzakirə ediblər.

No:203/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
12 April 2023 14:30
On 12 April, a telephone conversation was held between Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu.
During the telephone conversation, Minister of Foreign Affairs of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu extended his condolences over the death of Azerbaijani servicemen as a result of Armenia’s provocations on 11 April.
Minister Çavuşoğlu emphasized that Türkiye always stands by Azerbaijan.
During the telephone conversation, the sides also discussed bilateral and multilateral cooperation issues on the agenda between Azerbaijan and Türkiye, as well as the current regional situation.