No:052/24, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın yenidən təyin edilmiş xarici işlər naziri İliya Darçiaşvili arasında telefon danışığı ilə bağlı mətbuat məlumatı
9 fevral 2024-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Gürcüstanın yenidən təyin edilmiş xarici işlər naziri İliya Darçiaşvili arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov Gürcüstanın yeni qurulmuş hökumətində yenidən xarici işlər naziri təyin edilməsi münasibətilə həmkarını təbrik edib və ona bu şərəfli vəzifəsində uğurlar arzulayıb.
Tərəflər iki ölkə arasında dostluq və strateji tərəfdaşlıq münasibətlərinin cari vəziyyətini və gələcəkdə bu əlaqələrin daha da inkişafı istiqamətində mövcud planlar və perspektivləri müzakirə ediblər.
Nazirlər həmçinin regional məsələləri və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq istiqamətləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

No:052/24, Press release on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and the newly reappointed Minister of Foreign Affairs of Georgia, Ilia Darchiashvili
09 February 2024 11:36
On 9 February 2024, a telephone conversation was held between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, Jeyhun Bayramov, and the newly reappointed Minister of Foreign Affairs of Georgia, Ilia Darchiashvili.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated his counterpart on his reappointment as Minister of Foreign Affairs in the newly formed Government of Georgia and wished him success in this honorable position.
The sides discussed the current state of friendship and strategic partnership relations between the two countries, as well as existing plans and prospects for the further development of these relations.
The ministers also exchanged views on regional issues and areas of cooperation within the framework of international organizations.