No:037/23, Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri vəzifələrini icra edən Baxtiyor Saidov arasında telefon danışığına dair mətbuat məlumatı
27 yanvar 2023 19:20
27 yanvar 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının İran İslam Respublikasındakı səfirliyinə qarşı törədilmiş terror hücumu ilə əlaqədar Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri vəzifələrini icra edən Baxtiyor Saidov Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramova zəng edib.
Özbəkistan naziri baş vermiş bu aktı qəti şəkildə pisləyib, hücum nəticəsində həyatını itirmiş mərhumun ailəsinə və qardaş Azərbaycan xalqına baş sağlığı diləklərini çatdırıb və Azərbaycan tərəfi ilə həmrəyliyini bildirib.
Nazir Ceyhun Bayramov Özbəkistanlı həmkarına öz minnətdarlığını bildirib, bu cinayəti törədənlərin və onun sifarişçilərinin ən qısa zamanda məsuliyyətə cəlb edilməsi və cəzalandırılması üçün Azərbaycan tərəfinin bütün mümkün vasitələrdən istifadə edəcəyini qeyd edib.

No:037/23, Press release on the telephone conversation between Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov and Acting Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov
27 January 2023 19:20
On 27 January 2023, Acting Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov made a phone call to Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov in connection with the terrorist attack committed against the Embassy of the Republic of Azerbaijan in the Islamic Republic of Iran.
The Uzbek Minister strongly condemned this act, extended his condolences to the family of the deceased who lost his life as a result of the attack and to the brotherly Azerbaijani people, and expressed his solidarity with the Azerbaijani side.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude to his Uzbek counterpart and noted that the Azerbaijani side will use all possible means to ensure that those who committed this crime and those who ordered it are held accountable and punished as soon as possible.