Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkmənistanın Humanitar məsələlər və İnkişaf üzrə Beynəlxalq Universitetinin rektorunu qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkmənistanın Humanitar məsələlər və İnkişaf üzrə Beynəlxalq Universitetinin rektoru Esen Aydoqdyevi qəbul edib.
Görüşdə iki ölkə arasında mövcud siyasi-iqtisadi əlaqələrin ruhuna uyğun olaraq, ADA Universiteti ilə Türkmənistanın Humanitar məsələlər və İnkişaf üzrə Beynəlxalq Universiteti arasında əməkdaşlığın inkişafı üçün əlverişli inkanların olduğu qeyd olundu.
Görüş əsnasında ADA Universiteti ilə Türkmənistanın Humanitar məsələlər və İnkişaf üzrə Beynəlxalq Universiteti arasında tələbə və müəllim heyətinin mübadiləsi, tədris proqramlarının uyğunlaşdırılması və əməkdaşlığın müqavilə-hüquq bazasının inkişaf etdirilməsi ətrafında müzakirələr aparıldı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received rector of the International University for the Humanities and Development of Turkmenistan
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Esen Aydogdyev, rector of the International University for the Humanities and Development of Turkmenistan.
At the meeting pursuant to the spirit of politico-economic relations between Turkmenistan and Azerbaijan, the existence of favorable grounds for the development of cooperation between ADA University and International University for the Humanities and Development was mentioned.
The exchange of student and professor staff, harmonization of syllabus systems and the promotion of the treaty-legal base were also discussed at the meeting.