Mətbuat şərhi 08 oktyabr 2016 04:00
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Kubanın Azərbaycandakı səfiri Omar Senon Medina Kinteronu qəbul edib
08 oktyabr 2016 04:00
Nazir Elmar Məmmədyarov Kuba Respublikasının Azərbaycan Respublikasındakı səfiri cənab Omar Senon Medina Kinteronu diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Səfir diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.
Görüşdə iki ölkə arasında olan münasibətlər, həmçinin Qoşulmama Hərəkatı çərçivəsində əməkdaşlıq və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı. Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın hal-hazırda QH-nin üçlüyünə daxil olduğunu, 2019-cu ildə XVIII zirvə toplantısının Azərbaycanda keçiriləcəyini və ölkəmizin 2019-2022-ci illərdə QH-yə sədrlik edəcəyini qeyd etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Omar Senon Medina Quintero, Ambassador of the Republic of Cuba to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure.
Ambassador Omar Senon Medina Quintero thanked for the support provided during his diplomatic activities in Azerbaijan.
At the meeting the sides discussed the relations between the two countries, the cooperation in the frame of Non Alignment Movement and other issues of mutual interest. Minister Elmar Mammadyarov also mentioned that Azerbaijan is now represented at the Troika of NAM, and will host XVIII Summit Meeting in 2019 and will chair the movement between 2019-2022.