Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Uşaq Fondunun (YUNİSEF) yeni təyin olunmuş nümayəndəsini qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT-nin Uşaq Fondunun (YUNİSEF) yeni təyin olunmuş nümayəndəsi Edvard Karvadini qəbul edib.
Edvard Karvadin təyinat məktubunu nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov yeni təyinatı münasibətilə Edvard Karvadini təbrik edərək Azərbaycanın müstəqilliyinin ilk illərindən BMT-nin Uşaq Fondu ilə faydalı əməkdaşlığın qurulduğunu diqqətə çatdırdı. Nazir uşaqların hüquqlarının qorunmasının Azərbaycan Hökumətinin gündəliyində prioritet məsələlərdən biri olduğunu qeyd edərək, BMT-nin Uşaq Fondunun Azərbaycanda fəaliyyətində məcburi köçkün ailələrindən olan uşaqların problemlərinə xüsusi diqqət yetirməsinin vacibliyini vurğuladı.
Görüş əsnasında Elmar Məmmədyarov Heydər Əliyev Fondunun və Xarici İşlər Nazirliyinin Beynəlxalq İnkişafa Yardım Agentliyinin həyata keçirdiyi layihələr haqqında məlumat verdi.
Edvard Karvadin Azərbaycanın uşaq və gənclər siyasəti sahəsində əsaslı irəliləyişlərə imza atdığını qeyd edərək, BMT-nin Uşaq Fondunun praktiki əsasda Azərbaycan tərəfi ilə qurulmuş əməkdaşlıqdan məmnun olduğunu ifadə etdi. O, BMT-nin Uşaq Fondunun 2016-2020-ci illəri əhatə edən ölkə üzrə yeni proqramının qəbul olunmasının gələcək əməkdaşlığın yeni perspektivlər müəyyən edəcəyini bildirdi.

Edward Carwadine presented his letter of credence to Minsiter Elmar Mammadyarov.
Elmar Mammadyarov expressing his congratulations to Edward Carwadine on his appointment as UNICEF Representative, commended the fruitful cooperation established with UNICEF since the first days of Azerbaijan’s independence.
Minister Elmar Mammadyarov said that ensuring the rights of children is considered as one of the priorities on the agenda of Azerbaijani Government. He emphasized the importance of paying due attention to the needs of IDP children in the activity of UNICEF in Azerbaijan.
Furthermore, Elmar Mammadyarov informed the UNICEF Representative about the projects implemented by the Heydar Aliyev Foundation and Azerbaijan International Development Agency of Foreign Ministry.
Edward Carwadine noting the substantial progress achieved by Azerbaijan in the children and youth policy expressed satisfaction of UNICEF with the practical cooperation with Azerbaijani authorities. He underlined that the adoption of the UNICEF new Country Program 2016-2020 for Azerbaijan will define new perspectives of future cooperation.