Mətbuat şərhi 26 sentyabr 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının Xarici İşlər Nazirləri Şurasının qeyri-rəsmi iclasında iştirak edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Məclisinin 70-ci sessiyasında iştirakı çərçivəsində 26 sentyabr 2015-ci il tarixində Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurasının Xarici İşlər Nazirləri Şurasının qeyri-rəsmi iclasında iştirak edib.
Görüş zamanı regional və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələləri, üzv dövlətlərin namizədliklərinin qarşılıqlı dəstəklənməsi, təhlükəsizlik məsələləri, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran regional və beynəlxalq məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Press release 26 September 2015
Foreign Minister Elmar Mammadyarov participated at the informal meeting of the Council of Foreign Affairs of the Turkic Council
Foreign Minister Elmar Mammadyarov participated at the informal meeting of the Council of Foreign Affairs of the Turkic Council on September 26, 2016 on the sidelines of the 70th Session of the UN General Assembly.
At the meeting the sides exchanged their views on the cooperation issues within the regional and international organization, providing mutual support for candidatures of member states, security issues as well as regional and international challenges.