Avstriyanın “Wiener Zeitung” qəzetinin müxbiri Tomas Sayfertin adının arzuolunmaz şəxslər siyahısına daxil edilməməsi xahişinə dair
02 dekabr 2016 02:30
İşğal olunmuş ərazilərimizə qeyri-qanuni səfər etmiş Avstriya vətəndaşı, “Wiener Zeitung” qəzetinin müxbiri Tomas Sayfert Xarici İşlər Nazirliyinə məktubla müraciət edərək, adının “Azərbaycan Respublikasının işğal edilmiş ərazilərinə qanunsuz səfər etmiş əcnəbilərin siyahısı”na daxil edilməməsini xahiş edib.
Məktubunda Tomas Sayfert Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri daxilində ərazi bütövlüyü və suverenliyinə hörmət etdiyini bildirərək, işğal olunmuş ərazilərə qeyri-qanuni səfərinin Azərbaycan Respublikasının həmin ərazilər üzrə suverenliyini şübhə altına almadığını vurğulayıb.
Tomas Sayfertin media nümayəndəsi olduğunu və müvafiq müraciətini nəzərə alaraq, onun adının arzuolunmaz şəxslər siyahısına daxil edilməməsinə dair qərar qəbul edilib.

Press release 02 December 2016 02:30
Appeal by Thomas Seifert, editor-in-chief of “Wiener-Zeitung” newspaper of Austria with regard to illegally visiting the occupied territories of Azerbaijan
02 December 2016 02:30
A citizen of Austria, editor-in-chief of “Wiener-Zeitung” newspaper Thomas Seifert who made an illegal visit to the occupied territories of Azerbaijan addressed an official letter to the Ministry of Foreign Affairs asking for not adding his name into the “List of Foreign citizens illegally visited to occupied territories of the Republic of Azerbaijan”.
In his letter Thomas Seifert reaffirmed his full respect to the territorial integrity and sovereignty of the Republic of Azerbaijan within its internationally recognized borders and stressed that his visit to the occupied territories of Azerbaijan does not imply the lack of respect for the sovereignty of the Republic of Azerbaijan over those territories.
The appeal by Thomas Seifert, including his status as media representative was considered and it was decided not to add his name into the list.