Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Ukraynanın xarici işlər naziri Pavlo Klimkin ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 29 sentyabr 2015-ci il tarixində BMT Baş Assambleyasının 70-ci sessiyası çərçivəsində Ukraynanın xarici işlər naziri Pavlo Klimkin ilə görüşüb.
Görüş zamanı Ukraynadakı vəziyyət və Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsi ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli istiqamətində aparılan danışıqlar barədə məlumat verərək, münaqişənin yalnız beynəlxalq hüququn norma və prinsipləri, xüsusilə beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədlərə, dövlətlərin ərazi bütövlüyü və suverenliyinə hörmət əsasında həll edilməli olduğunu qeyd etdi.
GUAM çərçivəsində əməkdaşlığın region dövlətləri arasında əlaqələrin inkişafında vacib rol oynadığını qeyd edən nazir Elmar Məmmədyarov təşkilat daxilində humanitar və iqtisadi sahədə əməkdaşlıq üçün əlverişli imkanların olduğunu bildirdi.
Elmar Məmmədyarov ukraynalı həmkarını Azərbaycana səfərə dəvət etdi. Ukraynalı nazir dəvəti məmnuniyyətlə qəbul etdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Pavlo Klimkin, Foreign Minister of Ukraine
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Pavlo Klimkin, Foreign Minister of Ukraine on the sidelines of the 70th Session of the UN General Assembly on 29 September, 2015.
During the meeting the sides had exchange of views on the situation in Ukraine and Armenian-Azerbaijani conflict.
Minister Elmar Mammadyarov informed about the negotiations over the settlement of Armenia-Azerbaijan conflict and stressed that the conflict must only be resolved on the basis of the norms and principles of international law, in particular the respect for internationally recognized borders, territorial integrity and sovereignty of states.
Minister Elmar Mammadyarov noted the important role of the cooperation within GUAM in the development of relations among regional countries and mentioned the favorable opportunities for the cooperation in humanitarian and economic fields within the organization.