Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurası Xarici İşlər Nazirləri Şurasının işgüzar iclasında iştirak edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş Assambleyasının 71-ci sessiyasında iştirakı çərçivəsində Türkdilli Dövlətlərin Əməkdaşlıq Şurası Xarici İşlər Nazirləri Şurasının işgüzar iclasında iştirak edib.
Görüşdə təşkilata üzv dövlətlər arasında əməkdaşlığın inkişafından məmnunluq ifadə olundu və gündəlikdə duran məsələlər, o cümlədən bu ilin noyabrında Qırğızıstanın paytaxtı Bişkek şəhərində keçiriləcək 6-cı Zirvə görüşünə hazırlıq işlərinə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparıldı.
Görüşdə təşkilat çərçivəsində praktiki və sahəvi əməkdaşlığın inkişafı, Türk Şurasının BMT yanında müşahidəçi statusu alması və digər beynəlxalq təşkilatlarla əlaqələrinin genişlənməsi kimi məsələlər də müzakirə edildi.

Press release 21 September 2016 05:24
Foreign Minister Elmar Mammadyarov attended the Foreign Ministerial working meeting of Member States of Cooperation Council of Turkic Speaking States
21 September 2016 05:24
Foreign Minister Elmar Mammadyarov attended the Foreign Ministerial working meeting of Member States of Cooperation Council of Turkic Speaking States on the sidelines of the 71st Session of the UN General Assembly.
During the meeting satisfaction was expressed with the development of cooperation between the Member States and views were exchanged on the agenda of Turkic Council as well as the preparatory works of the 6th Summit to be held in November this year, in the capital of Kyrgyzstan, Bishkek.
At the meeting the sides also discussed the development of the practical and sectoral cooperation within the organization, granting observer status to the Turkish Council at the United Nations, development of relations with other international organizations.