Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Slovakiya Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Slovakiya Parlamentinin spikerinin müavini ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Slovakiya Respublikasına rəsmi səfəri çərçivəsində Slovakiya Parlamentinin spikerinin müavini Yan Figel ilə görüşüb.
Görüşdə Yan Figel iki ölkənin siyasi əlaqələrinin ruhuna uyğun olaraq, iqtisadi-ticarət əlaqələrinin də inkişaf etdirilməsi arzusunda olduğunu diqqətə çatdırdı.
O, bu qəbildən olan rəsmi səfərlərin ikitərəfli əlaqələrin inkişafına mühüm töhfə verdiyini qeyd etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan tərəfindən digər ölkələr ilə əməkdaşlığında parlamentlərarası əlaqələrə mühüm əhəmiyyət verdiyini deyərək, iki ölkənin parlamentləri arasında təmasların artırılmasının vacibliyini diqqətə çəkdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycanın son illər ərazində əldə etdiyi siyasi-iqtisadi inkişafı, enerji siyasəti və zəngin multikulturalizm ənənələri haqqında məlumat verdi.

Minister Elmar Mammadyarov in the framework of the official visit to the Slovak Republic met with Deputy Speaker of the National Council of the Slovak Republic
Minister Elmar Mammadyarov in the framework of the official visit to the Slovak Republic met with Ján Figeľ, Deputy Speaker of the National Council of the Slovak Republic.
At the meeting acting in the spirit of political relations of two countries, Ján Figeľ noted his hope for further development of economic-trade ties as well between two countries.
He stressed that such high-level official visits contribute to the development of mutual relations.
Noting the importance attached by Azerbaijan inter-parliamentarian relations in cooperation with other countries, Minister Elmar Mammadyarov underlined the need to strengthen the ties between the parliaments of two countries.
Minister Elmar Mammadyarov gave a brief information about the political-economical development of Azerbaijan achieved during the last years, as well as its energy policy and multicultural traditions.