Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Səudiyyə Ərəbistanının xarici işlər naziri Adil Əl-Cubeyrilə görüşüb
15 aprel 2016 05:48
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən Zirvə toplantısında iştirakı çərçivəsində Səudiyyə Ərəbistanının xarici işlər naziri Adil Əl-Cubeyrilə görüşüb.
Görüşdə iki ölkə arasında əməkdaşlığın hazırkı vəziyyətindən və İƏT çərçivəsində birgə fəaliyyətdən məmnunluq ifadə olundu və əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyi qeyd edildi. Tərəflər beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın gücləndirilməsinin əhəmiyyətini vurğuladılar.
Nazirlər iki ölkə arasında siyasi, iqtisadi-ticarət, humanitar və digər sahələrdə əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi məqsədilə nümayəndə heyətlərinin mübadiləsi, XİN-lərarası təmasların artırılması və yüksək səviyyəli qarşılıqlı səfərlərin təşkil edilməsinin zəruriliyini bildirdilər.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Adel al-Jubeir, Minister of Foreign Affairs of Saudi Arabia
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Adel al-Jubeir, Minister of Foreign Affairs of Saudi Arabia on the sidelines of the 13th Islamic Summit Conference of Organization of Islamic Cooperation (OIC) in Istanbul, Türkiye.
At the meeting the sides expressed their satisfaction with the current status of cooperation and joint actions within the OIC between the two countries as well as noted the importance of further development of the relations. The sides stressed that it is significant to strengthen the cooperation within the international organizations.
Ministers mentioned the importance to exchange delegations, intensify contacts between Ministries of Foreign Affairs of both countries and organize the high-level reciprocal visits in order to enhance the cooperation between the two countries in the political, economic-trade, humanitarian and other spheres.