Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qətərin Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Yusif bin Həsən Yusif əl-Saini qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Qətərin Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Yusif bin Həsən Yusif əl-Saini qəbul edib.
Səfir Yusif bin Həsən Yusif əl-Sai etimadnaməsinin surətini nazir Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Görüş zamanı Azərbaycan və Qətər arasında ikitərəfli münasibətlərin səviyyəsindən məmnunluq ifadə olundu, turizm sahəsində uğurlu əməkdaşlıq imkanları müzakirə olundu.
Səfir Yusif bin Həsən Yusif əl-Sai diplomatik fəaliyyəti müddətində ikitərəfli əlaqələrin inkişafı üçün səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the State of Qatar to the Republic of Azerbaijan
01 October 2016 04:02
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Yusif bin Hasan Yusif al-Sai, the newly appointed Ambassador of the State of Qatar to the Republic of Azerbaijan.
During the meeting, the Ambassador Yusif bin Hasan Yusif al-Sai presented a copy of his credentials to Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
The sides expressed satisfaction with the level of bilateral relations between Azerbaijan and Qatar and discussed the opportunities of successful cooperation in the field of tourism.