Mətbuat şərhi 04 dekabr 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Malta Respublikasının xarici işlər naziri George Vella ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 3 dekabr 2015-ci il tarixində Belqradda keçirilən ATƏT Nazirlər Şurasının 22-ci iclası çərçivəsində Malta Respublikasının xarici işlər naziri Corc Vella ilə görüşüb.
Görüş zamanı nazirlər Azərbaycan və Malta arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişaf etdirilməsi yollarına dair fikir mübadiləsi apardılar. Onlar iqtisadiyyat, enerji və turizm kimi sahələrdə əməkdaşlığın gücləndirilməsi üçün geniş imkanların mövcudluğunu qeyd etdilər.
İkitərəfli əlaqələrin inkişafı məqsədilə müqavilə - hüquq bazasının inkişafı və qarşılıqlı səfərlərin vacibliyi vurğulandı.
Görüşdə həmçinin tərəflər arasında iki ölkənin Diplomatik Akademiyaları arasında əməkdaşlıq məsələləri də müzakirə olundu.

Press release 04 December 2015 04:33
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with George Vella, Foreign Minister of the Republic of Malta on the sidelines of the 22th meeting of the OSCE Ministerial Council in Belgrade on December 3, 2015.
During the meeting the ministers exchanged views on the development of bilateral relations between Azerbaijan and Malta. They mentioned the wide opportunities for strengthening cooperation in such areas as economy, energy and tourism.
The sides also stressed the necessity of developing legal-treaty base and the reciprocal visits to promote the bilateral ties.
At the meeting the sides also discussed the prospects of cooperation between the diplomatic institutions of two countries.