Mətbuat şərhi 30 iyul 2015
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İsrail səfirini diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İsrailin Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Rafael Harpazı diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul etdi.
Görüş zamanı iki ölkə arasındakı əməkdaşlığın mövcud səviyyəsindən məmnunluq ifadə olundu. .
Səfir Rafael Harpaz diplomatik fəaliyyəti müddətində ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi və iki ölkə arasında dostluq əlaqələrinin genişlənməsi üçün səylərini əsirgəmədiyini vurğuladı.
Nazir Elmar Məmmədyarov Azərbaycan ilə İsrail arasındakı əməkdaşlığın inkişafına verdiyi töhfələrə görə səfirə öz təşəkkürünü bildirdi və ona gələcək diplomatik fəaliyyətində uğurlar arzu etdi.

Press release 30 July 2015
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Rafael Harpaz, Ambassador of the State of Israel to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure.
During the meeting the satisfaction was expressed with the current level of cooperation between two countries.
Ambassador Rafael Harpaz expressed his thanks for the support provided to run his diplomatic activities and noted that he speared no efforts to enhance the friendly relations between two countries during his diplomatic mission.
Minister Elmar Mammadyarov extended appreciations to Ambassador Rafael HarpazAmbassador for his contributions to promote Azerbaijani-Israel relations and wished him every success in his future diplomatic activities.