Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Küveytdə keçirilən xarici işlər nazirləri Şurasının 42-ci toplantısı çərçivəsində bir sıra görüşlər keçirib.
Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Küveytdə keçirilən xarici işlər nazirləri Şurasının 42-ci toplantısı çərçivəsində Türkmənistanın xarici işlər naziri Rəşid Meredov, Qırğız Respublikasının xarici işlər naziri Yerlan Abdıldayev və Qazaxıstan Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Askar Musinovla görüşüb.
Görüş zamanı ikitərəfli münasibətlərin müxtəlif istiqamətlərdə inkişafı, iqtisadi əlaqələrin gələcək inkişaf perspektivləri barəsində fikir mübadiləsi aparıldı.
Həmçinin İƏT də daxil olmaqla, beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlıq məsələlərinə toxunuldu.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov held several meetings within the 42nd Session of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation
28 May 2015 03:27
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Foreign Minister of Turkmenistan Rashid Meredov and Foreign Minister of Kyrgyz Republic Yerlan Abdildayev and Deputy Foreign Minister of Kazakhstan, Askar Mussinov within the 42nd Session of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation.
Developments of bilateral relations in the different spheres of cooperation, future perspectives of economic ties were discussed at the meeting.
Meanwhile, cooperation in the framework of international organization, including Organization of Islamic Cooperation was mentioned.