Mətbuat şərhi 12 aprel 2016
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov İndoneziyanın Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Hüsnan Bəy Fananini qəbul edib
Görüşdə səfir Hüsnan Bəy Fanani etimadnaməsinin surətini xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarova təqdim etdi.
Nazir Elmar Məmmədyarov səfiri yeni təyinatı münasibətilə təbrik edərək, onun iki ölkə arasında əlaqələrin daha da inkişafına töhfə verəcəyinə ümid etdiyini bildirdi. Azərbaycan və İndoneziya arasında siyasi əlaqələrin hazırkı vəziyyətindən məmnunluq ifadə olunaraq, iqtisadi-ticarət və turizm sahəsində əməkdaşlığın inkişafı üçün səylərin artırılmasının vacibliyi qeyd olundu.
Səfir Hüsnan Bəy Fanani diplomatik fəaliyyəti dövründə ölkələrimiz arasında əlaqələrin daha da möhkəmlənməsi səylərini əsirgəməyəcəyini bildirdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the newly appointed Ambassador of the Republic of Indonesia to the Republic of Azerbaijan, Husnan Bey Fenani
At the meeting, Ambassador Husnan Bey Fenani presented a copy of his credentials to the Foreign Minister Elmar Mammadyarov.
Congratulating the Ambassador on his appointment, Minister Elmar Mammadyarov expressed his hope that he would contribute to further development of relations between the two countries. They expressed satisfaction with the current status of political relations and underlined the importance of redoubling the efforts to promote economic-trade and touristic cooperation.
Ambassador Husnan Bey Fenani stressed that he would spare no efforts to strengthen the ties between the two countries during his diplomatic term.