Mətbuat şərhi 07 may 2016
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı səfiri İrfan Siddiqi qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri İrfan Siddiqi diplomatik fəaliyyətinin başa çatması münasibətilə qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və Böyük Britaniya arasında ikitərəfli münasibətlərin səviyyəsi və əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparıldı.
Səfir İrfan Siddiq diplomatik fəaliyyətinin uğurla həyata keçirilməsi üçün ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü bildirdi.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Irfan Siddiq, Ambassador of Great Britain to the Republic of Azerbaijan
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received Irfan Siddiq, Ambassador of Great Britain to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic term.
At the meeting, the sides exchanged their views on the level of bilateral relations and the opportunities for cooperation between Azerbaijan and Great Britain.
Ambassador Irfan Siddiq expressed his gratitude for the support rendered to fulfill successfully his diplomatic activities in Azerbaijan.