Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş katibinin köməkçisi, təşkilatın İnkişaf Proqramının (UNDP) Avropa və MDB ölkələri üzrə ofisinin direktoru Cihan Sultanoğlunu qəbul edib
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov BMT Baş katibinin köməkçisi, təşkilatın İnkişaf Proqramının (UNDP) Avropa və MDB ölkələri üzrə ofisinin direktoru Cihan Sultanoğlunu qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycanla UNDP arasında əməkdaşlığının uğurla inkişaf etdiyini vurğulandı və əlaqələrin inkişafı üçün səylərin artırılmasının vacibliyi qeyd edildi. Eyni zamanda XİN-nin nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin (AIDA) humanitar sahədə gördüyü işlər və həyata keçirdiyi layihələr yüksək qiymətləndirildi.
Cihan Sultanoğlunu təmsil etdiyi qurumun Azərbaycanla əməkdaşlığı genişləndirməkdə maraqlı olduğunu bildirdi və ikitərəfli əməkdaşlıq nəticəsində əldə olunan uğurlardan söz açdı. O, həmçinin, Azərbaycanın “ANAMA” və “Asan Xidmət” kimi qurumların təcrübəsindən digər ölkələrin faydalanmasının zəruriliyini qeyd etdi.
Görüşdə həmçinin bildirildi ki, Azərbaycanın 2017-2019-cu illər üçün BMT-nin İqtisadi və Sosial Şurasına (ECOSOC) üzv seçilməsi davamlı inkişafa məqsədlərinə töhfə vermək üçün əlavə imkanlar yaradacaqdır.

Press release 01 October 2016 01:48
Foreign Minister Elmar Mammadyarov recieved Cihan Sultanoğlu, Assistant Secretary-General of the United Nations, and Director of the Regional Bureau for Europe and the Commonwealth of Independent States of the UNDP
01 October 2016 01:48
At the meeting it was stressed that the cooperation between Azerbaijan and UNDP is successfully developing. In the meantime, the actions and projects in the humanitarian field implemented by Azerbaijan International Development Agency (AIDA) under the Ministry of Foreign Affairs were highly appreciated.
Cihan Sultanoğlu mentioned that the UNDP is interested in enhancement of cooperation with Azerbaijan and briefed about achievements as a result of bilateral cooperation. She also mentioned that other countries can also benefited from the experiences of “ANAMA” and “ASAN” Services of Azerbaijan.
At the meeting it is also noted that election of Azerbaijan to membership of the Economic and Social Council of the United Nations (ECOSOC) for the years of 2017-2019 will create additional opportunities to contribute to the Sustainable Development Goals.